ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7278752
*
nr 727 8752
Spegel
Teak, Markaryd, ramens yttermått: 123x63
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 18:49:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 12:30:31
1
200 kr
27/11 15:43:15
2
500 kr
28/11 16:34:30
3
400 kr
28/11 16:34:48
3
500 kr
28/11 16:36:31
3
550 kr
28/11 16:47:48
2
700 kr
28/11 16:49:08
3
650 kr
28/11 16:49:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: markaryd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 727 8752
Spegel
Teak, Markaryd, ramens yttermått: 123x63
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 12:30:31 | 1 | 200 kr |
27/11 15:43:15 | 2 | 500 kr |
28/11 16:34:30 | 3 | 400 kr |
28/11 16:34:48 | 3 | 500 kr |
28/11 16:36:31 | 3 | 550 kr |
28/11 16:47:48 | 2 | 700 kr |
28/11 16:49:08 | 3 | 650 kr |
28/11 16:49:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: markaryd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14